Liga prvaka: Inter nije izdržao u Barceloni

Španski predstavnik je sa dva gola Luisa Suareza došao do preokreta i pobjede od 2:1.

U derbiju večerašnjeg programa 2. kola Lige prvaka, Barcelona je nakon preokreta savladala Inter sa 2:1.

Pogodak Lautara Martineza iz 3. minute dao je Interu nadu da bi po prvi put u historiji Barcelonu mogao napustiti s pobjedom, ali peterostruki evropski prvak je u 58. minuti odgovorio pogotkom Luisa Suareza, a Urugvajac je pet minuta prije kraja postigao još jedan gol za preokret Barcelone.

Liverpool i Salzburg na Anfieldu su odigrali odličnu utakmicu u kojoj je austrijskom timu nedostajalo malo da napravi pravi podvig.

Sadio Mane, Albert Robertson i Mohamed Salah su za početnih 36. minuta aktuelnom prvaku Evrope donijeli visoku prednost od 3:0, ali uslijedio je nevjerovatan povratak Salzburga, koji je golovima Hee-Chan Hwanga u 39., te Takumija Minamina u 56. i 60. došao do izjednačenja na 3:3.

Salah presudio na Anfieldu

Salah je u 69. minuti drugim golom večeri Liverpoolu donio novo vodstvo, a ispostavilo se da je taj pogodak i odlučio susret.

Rezultati:

Grupa E: Genk – Napoli 0:0, Liverpool – Salzburg 4:3. Poredak: Napoli 4, Salzburg i Liverpool po 3, Genk 1.

Grupa F: Slavia – Borussia Dortmund 0:2, Barcelona – Inter 2:1. Poredak: Borussia i Barcelona po 4, Inter i Slavia po 1.

Grupa G: Leipzig – Lyon 0:2, Zenit – Benfica 3:1. Poredak: Zenit i Lyon po 4, Leipzig 3, Benfica bez bodova.

Grupa H: Lille – Chelsea 1:2, Valencia – Ajax 0:3. Poredak: Ajax 6, Chelsea i Valencia po 3, Lille bez bodova.