Kup BiH: Fudbaleri Slobode slavili ubjedljivu pobjedu u Sarajevu, Bekić četiri puta pogađao mrežu

‘Crveno-crni’ su danas ubjedljivim rezultatom ostvarili plasman u osminu finala Kupa BiH.

U meču šesnaestine finala Kupa BiH, fudbaleri Slobode deklasirali su Baton sa visokih 8:2.

Sloboda je od samog početka agilno krenula u utakmicu, te je u prvih 10 minuta stvorila dvije dobre prilike, ali bez promjene rezultata.

Ipak, odbrana Batona je poklekla samo nekoliko minuta kasnije kada je Amer Bekić zatresao mrežu gola domaćih za zasluženo vodstvo Tuzlaka.

Sredinom prvog poluvremena Sloboda je mogla udvostručiti prednost preko Bekića, no fudbaler Tuzlaka ovoga puta nije bio precizan, da bi samo dvije minute kasnije stigla kazna.

Baton preko Medoševića poravnava na 1:1, ali slavlje domaćih nije dugo trajalo jer su Tuzlaci u 32. minuti ekspresno stigli do novog vodstva drugim pogotkom Bekića, da bi četiri minute kasnije mrežu Batona zatresao Said Husejinović za konačan rezultat prvog dijela 3:1.

Sa golijadom se nastavilo i u drugom poluvremenu gdje smo vidjeli još čak šest pogodaka, od čega pet u mreži Batona, a jedan u mreži Slobode. Za Tuzlake su pogađali Bekić 2x, Komazec, Mehmedović i Husejinović, dok je strijelac za Baton bio Ćosović.