Kolašinac ušao u igru i asistirao za pobjedonosni gol Marseillea na gostovanju

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac iskoristio je vrijeme za igru asistiravši za pobjedonosni gol Marseillea na gostovanju Metzu. Završeno je rezultatom 2:1 za goste.

Nogometaši Marseillea nisu upisali trijumf na gostovanju Metzu od 2017. godine, ali to se večeras promijenilo nakon teških 90 minuta.

U 26. minuti gosti su došli u vodstvo nakon što je gužvu u šesnaestercu Metza iskoristio Cedric Bakambu i pogodio za 0:1. To je bio rezultat prvog dijela.

Rana faza drugog poluvremena donosi i poravnanje Metza, a siguran realizator bio je Habib Maiga.

Činilo se tada da će timovi podijeliti bodove. U 76. minuti u igru su ušli Sead Kolašinac i Arkadiusz Milik i to se ispostavio kao fantastičan potez.

Dvojac je iskombinovao pobjedonosni gol Marseillea u 82. minuti susreta. Kolašinac se postavio odlično ispred rivala i glavom dodao do Milika koji fantastično pogađa makazicama za 1:2 i pobjedu gostiju.