Južna Koreja golom u sudijskoj nadoknadi savladala Portugal i prošla u osminu finala

Selekcija Južne Koreje plasirala se u osminu finala Mundijala u Kataru.

Južna Koreja je danas u duelu trećeg kola grupe H Svjetskog prvenstva pobijedila Portugal i kao druga iz ove grupe ide dalje.

Golove za Južnu Koreju zabili su Kim Young-Gwon u 27. te Hwang Hee-Chan u 91. minuti, a jedini gol za Portugal postigao je Horta u petoj minuti.

• Portugal je zauzeo prvo mjesto u grupi sa šest bodova, dok je Južna Koreja završila kao druga sa četiri boda.

U drugom meču ove grupe Urugvaj je sa 2:0 savladao Ganu, ali je na kraju ostao bez osmine finala.

• Urugvajci su osvojili isti broj bodova kao i Južna Koreja, međutim reprezentacija Južne Koreje je imala veći broj postignutih golova nakon tri odigrana kola (gol razlika Južne Koreje je bila 4:4, a Urugvaja 2:2) i prošla među 16 najboljih.

Inače, oba gola za Urugvaj u današnjem susretu sa Ganom postigao je de Arrascaeta.

Spomenimo da je Gana osvojila posljednje mjesto u grupi sa tri boda.