Juventus nakon preokreta savladao Napoli u polufinalu Kupa Italije (VIDEO)

Nogometaši Juventusa savladali su večeras u Torinu ekipu Napolija s 3:1, u prvom meču polufinala Kupa Italije.

Napoli je bio bolja ekipa u prvom poluvremenu, kada su konstantno vršili pritisak na vezni red i zadnju liniju “stare dame”, a takva igra je krunisana vodstvom nakon gola Callejona u 36. minuti.

U drugom poluvremenu torinski tim je “dodao gas” te izjednačio golom Paula Dybale iz penala u 47. minuti.

Vodstvo Juventusu donio je Gonzalo Higuain u 64. minutu, da bi konačan rezultat postavio Dybala ponovo s bijele tačke pet minuta poslije.

Sutra se igra druga utakmica polufinala Kupa Italije između Rome i Lazija. Revanši oba polufinalna meča se igraju 5. aprila. (Fena)