Italija je večeras u prijateljskom meču u Empoliju pobijedila Bosnu i Hercegovinu rezultatom 1:0.

Naša selekcija je u osmoj minuti imala sjajnu šansu, ali Donnarumma je odbranio udarac Hajradinovića.

Dvije minute kasnije Kenan Pirić je odlično intervenisao nakon pokušaja Chiese. Četiri minute kasnije Pirić brani šut Fratessija.

Igrala se 18. minuta kada je Gazibegović šutirao iz slobodnjaka, a Donnarumma izbacio loptu u korner.

Dvije minute kasnije Gazibegović je uposlio Hajradinovića, ali je šut našeg veznjaka izblokiran.

U 24. minuti Talijani su imali dvije prilike preko Fratessija i Bellanove, međutim mreža Pirića se nije zatresla.

Ipak, aktuelni šampioni Evrope su do prednosti stigli u 38. minuti. Chiesa je centrirao, a Fratessi zabio sjajan gol za 1:0.

U nastavku je Scamacca imao dvije velike šanse za Talijane, ali oba puta je fantastično odbranio Pirić.

Zmajevi su u 91. minuti imali najbolju šansu u u drugom poluvremenu. Ahmedhodžić je izašao sam ispred Donnarumme nakon greške Dimarca, ali se nije najbolje snašao i golman Italije je odbranio njegov pokušaj.

Talijanima sada slijedi nastup na EURO 2024 gdje će igrati u grupi sa Španijom, Hrvatskom i Albanijom.

Bosna i Hercegovina će naredni susret igrati 7. septembra u gostima protiv Nizozemske u okviru prvog kola UEFA A Lige Nacija.