Italija slavila protiv Finske, Lihtenštajn šokirao Grčku u Atini

Večeras su u okviru naše grupe J kvalifikacija za EP odigrane preostale dvije utakmice

Reprezentacija Italije je gostovala u Finskoj i ostvarila šestu pobjedu u isto toliko odigranih kola u kvalifikacijama te gotovo sigurno će igrati na Evropskom prvenstvu 2020. godine.

Italija je povela u Finskoj golom Immobilea u 59. minuti, ali fantastični Pukki iz penala u 72. minuti pogađa za 1:1.

Ipak, Italija je došla do nova tri boda zahvaljujući Jorginhu, koji je u 79. minuti bio precizan iz penala i donio pobjedu svojoj selekciji rezultatom 2:1.

Senzacija se dogodila u Atini, gdje je Grčka pred samo 1.500 gledalaca odigrala 1:1 protiv slabašnog Lihtenštajna.

Masouras je u 33. minuti doveo Grčku u prednost, ali Dennis Salanović u 85. minuti matirao golmana domaćih i kreirao jedno od najvećih iznenađenja u tekućim kvalifikacijama. (Tuzlanski.ba)