Gruzija i Češka remizirali u Hamburgu, briljirao golman Gruzijaca

Selekcije Gruzije i Češke odigrale su 1:1 u duelu drugog kola grupe F EURO 2024.

Češka je na samom startu utakmice imala nekoliko velikih šansi, ali na golu Gruzije je briljirao Mamardashvili.

Igrala se 23. minuta kada je Hlozek postigao pogodak za Češku, međutim pogodak je opravdano poništen zbog igranja rukom.

Selekcija Gruzije je povela u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Glavni arbitar Siebert je dosudio penal, a siguran sa bijele tačke bio je Mikautadze.

Češka je poravnala u 59. minuti kada je Schick zabio gol uz mnogo sreće.

Reprezentacija Češke je u nastavku dominirala, međutim Mamardashvili je branio fenomenalno. Golman Gruzije je na kraju imao čak 10 odbrana.

Gruzija je u 96. minuti imala fantastičnu šansu za pobjedu, ali Lobjanidze je šutirao preko gola.

Gruzija: Mamardashvili, Kverkvelia, Kashia, Dvali, Tsitaishvili, Davitashvili, Mekvabishvili, Kochorashvili, Kakabadze, Mikautadze i Kvaratskhelia.

Još su igrali Lochoshvili, Chakvetadze, Gvelesiani, Lobjanidze te Kvitalia.

Češka: Stanek, Holes, Hranac, Krejci, Coufal, Provod, Soucek, Jurasek, Hlozek, Schick i Cerny.

Još su igrali Lingr, Jurasek, Chytil, Barak i Sevcik.