Furiozna Španija minimalno savladala Italiju i ovjerila put u osminu finala

Nogometne reprezentacije Španije i Italije večeras su odigrale svoj duel 2. kola Evropskog prvenstva, a Španija je zasluženi slavila pobjedu rezultatom 1:0.

Španija je mnogo bolje otvorila susret. Već u 10. minuti nevjerovatan promašaj Španije. Morata sjajno ubacuje i pronalazi Williamsa usamljenog na petercu, ali on promašuje nemoguće.

U 16, minuti Španski tinejdžer Yamal (16) je čudesno promiješao odbranu Azzurra, a na kraju šut Morate fantastično brani Donnarumma.

Do kraja prvog poluvremena Španci su stvorili još nekoliko prilika ali je golman Italije bio na vrhuncu zadatka.

U 52. minuti velika šanska za Španiju. Cucurella sjajnom povratnom loptom pronalazi Pedrija usamljenog na sedam metara, ali nogometaš Barcelone promašuje zicer.

U 55. minuti povela je Španija. Williams je ubacio s lijeve strane, a u sopstvenu mrežu loptu šalje nesretni Calafiori.

U 71. minuti nova šansa za Španiju! Williams je pogodio prečku, a Italija je ponovo bila miljenik sreće.

Španija je ovom pobjedom uspjela doći do osmine finala s obzirom da imaju šest bodova, dok Italijani imaju tri.

U ovoj grupi Hrvatska i Albanija imaju po jedan bod, tako da će se sve odlučivati u posljednjem kolu grupne faze.