Ponedjeljak, 22. Aprila 2024.

Fenerbahče ispao iz Kupa Turske, Dijamant cijelu utakmicu bio na klupi

Četvrtfinale Kupa Turske nogometaši Fenerbahčea žele što prije zaboraviti. Stigli su na gostovanje Ankaragučuu kao veliki favoriti, no poraženi su rezultatom 3:0 i tako se prerano oprostili od takmičenja.

Nogometaši Fenerbahčea ispali su iz Kupa Turske porazom od Ankaragučua, a bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko nije odigrao ni minut večeras.

Trener Ismail Kartal odlučio je izmijeniti skoro cijeli sastav od onoga koji igra ligaško takmičenje, a to se pokazalo kao katastrofalna odluka. Zamjene u ekipi Fenerbahčea nisu se pokazale kao dobra opcija.

Već u 10. minuti Olimpiu Morutan postiže lijep gol za vodstvo domaćina, da bi u 33. minuti Anastasios Chatzigiovannis pogodio za 2:0 nakon kontre i sjajnog šuta.

Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

Trener Fenerbahčea radi trostruku izmjenu na poluvremenu, ali Džeku nije uveo. To nije učinio i nakon naredne dvije izmjene, tako da je kapiten Fenerbahčea i reprezentacije BiH ostao nezamijenjen, iako ekipa nije imala pozitivan rezultat.

U nastavku je poništen gol nakon VAR pregleda Mertu Cetinu za 3:0, ali je taj rezultat postavljen minut prije kraja. Pogodio je Garry Rodrigues i odveo svoj tim u polufinale Kupa.

U domaćem timu cijeli meč je sjajno odigrao Nihad Mujakić i bio neprolazan za napadače Fenerbahčea, dok je kod gostiju prvih 45 minuta odigrao Rade Krunić.