Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Fener savladao Antalyu, Džeki druga najbolja ocjena

U 24. kolu turske Superlige Fenerbahce je savladao Antalyaspor sa 2:0.

Fenerbahce je prvo poluvrijeme bio bolji rival, a do prednosti od 1:0 su došli u 42. minuti pogotkom Cengiz Undera.

Konačnih 0:2 postavljeno je u 95. minuti kada je Batshuayi pogodio.

Edin Džeko je igrao do 83. minute. Dobio je SofaScore ocjenu 7.7. Imao je 25 tačnih pasova od ukupno 35. Dobio je sedam od 14 duela, te je imao tri ključna dodavanja.

Rade Krunić je odigrao cijeli susret. Ocijenjen je sa 6.8. Imao je učinak od 28 uspješnih dodavanja od ukupno 35.

Od svih aktera na terenu najbolju ocjenu dobio je veznjak Fenera Yuksek, 8.1. Džeko je na drugom mjestu.

U dresu Antalye Šarić je igrao do 80. minute, a ocijenjen je sa 6.7. Imao je 26 uspješnih od 33 ukupnih dodavanje, te je imao jedan ključni pas.

Za Džeku je ovo bio 29. nastup ove sezone. Postigao je 20 golova i dodao sedam asistencija. Krunić je odigrao peti meč za Fener. Šarić je sakupio 22 nastupa za Antalyu.

Fener nastavlja trku sa Galatom. Oba tima imaju po 63 boda. Antalya je na šestom mjestu. U narednom kolu Fener gostuje Gaziantepu.