Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Fener golovima Džeke slavio na otvaranju sezone u Turskoj

Edin Džeko (37) postigao je dva gola za pobjedu Fener nad Gaziantepom na startu nove sezone turske Superlige.

Fener je pred svojim navijačima pobijedio rezultatom 2:1, a Dijamant je pogađao dva puta.

Džeko, koji je odigrao cijeli susret sa kapitenskom trakom, doveo je Fenerbahce u prednost u trećoj minuti.

Naš napadač je u 18. minuti zabio novi gol za tim iz Istanbula.

Gosti su od 23. minute igrali sa igračem manje, s obzirom da je Maxim morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Ipak, Gaziantep je smanjio na 2:1 u petoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena preko Kizildaga.

Fenerbahce je u 55. minuti mogao postići još jedan gol, ali golman Gaziantepa odbranio je penal Tadiću.

Spomenimo da je u drugoj utakmici večerašnjeg programa ekipa Adana Demirsport pobijedila Rize sa 2:1.

Goran Karačić (26), koji redovno brani u Evropi, nije bio na golu Adane, dok je za Rize debitovao Dal Varešanović (22).

Varešanović je na teren ušao u 61. minuti.