Euro U17: BiH poražena od Njemačke

Fudbalska U17 reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je na Evropskom prvenstvu U17 koje se igra u glavnom gradu Azerbejdžana poražena od reprezentacije Njemačke rezultatom 3:1 u okviru drugog kola B grupe, javlja Anadolu Agency.

BiH je dobro otvorila utakmicu, te su bh. kadeti i poveli u drugom minutu autogolom Baacka.

Međutim, nakon toga, njemački igrači su napravili pritisak i ubrzo uzvratili. Sa bijele tačke mrežu bh. tima pogodio je Akkaynak u 17. minuti utakmice. Penal je dosuđen nakon greške Smajića nad Dadashovim.

U drugom poluvremenu Nijemci su iskoristili brojčanu prednost nakon što je teren napustio Sadiku zbog drugog žutog kartona, a Ott u 66. minuti postiže drugi gol, a već u 72. još jedan, čime Njemačka postiže prednost od 3:1, što je bio konačan rezultat utakmice.

Nakon ovog poraza, bh. reprezentacija je izgubila šanse za plasman u četvrtfinale. Do kraja grupne faze igrat će još jedno kolo protiv Ukrajine.

BiH je u prvom kolu poražena od Austrije, dok su Ukrajina i Njemačka igrale izjednačeno. (Tuzlanski.ba)