Ermedin Demirović zabio sjajan gol u Bundesligi

Ermedin Demirović (24) postigao je peti gol ove sezone u njemačkoj Bundesligi.

Njegov Augsburg je odigrao 3:3 protiv Leipziga u ludoj utakmici 11. kola njemačkog šampionata. Berisha je u 34. minuti iz penala zabio za prednost Augsburga, da bi Demirović postigao sjajan gol glavom u 51. minuti za 2:0.

Augsburg je u 64. minuti preko Vargasa stigao do trećeg gola, ali Iago u samo dvije minute dobija dva žuta kartona i domaći su do kraja meča ostali sa igračem manje.

Leipzig je iskoristio brojčanu prednost, zabio tri gola te osvojio bod. Pogađali su Silva u 73., Nkunku u 89. te Ramos u 90. minuti.

Demirović je u današnjem duelu proveo svih 90 minuta na terenu i ponovo je igrao na poziciji lijevog krila. Njegov Augsburg je trenutno na 12. mjestu sa 14 bodova, dok je Leipzig devetoplasirani sa dva boda više.