Ekvador pobijedio Katar na otvaranju Svjetskog prvenstva

U prvoj utakmici Svjetskog prvenstva u Kataru, domaćin je poražen od Ekvadora sa 2:0.

Ekvador je sjajno otvorio meč. Nakon nekoliko dobrih prilika uslijedila su dva brza pogotka.

U 16. minuti je dosuđen penal za Ekvador, a siguran sa 11 metara bio je Enner Valencia. Isti igrač postigao je i drugi gol, u 31. minuti.

Drugo poluvrijeme nije mnogo ponudilo, Katar je imao dvije solidne prilike da obraduje svoje navijače, ali je ostalo 2:0.

U drugom kolu će Katar u petak igrati protiv Senegala, a isti dan Ekvador igra sa Nizozemskom. Drugi meč ove grupe Nizozemska – Senegal počinje sutra u 17:00 sati.

U ponedjeljak nas pored pomenutog susreta očekuju još dva. Engleska igra protiv Irana od 14:00 sati, dok od 20:00 sati snage će odmjeriti SAD i Wales.