Edin Džeko sa dva gola donio preokret Romi protiv Sampdorije

U okviru 27. kola ‘Serie A’ Roma je na svom stadionu pred praznim tribinama ugostila tim Sampdorije.

Gosti su poveli već u 11 minuti preko Gabbiadinija sa 1:0 čime je i okončano prvo poluvrijeme.

U nastvku meča Roma je zaigrala mnogo agresivnije što im se isplatilo u 64 minuti kada Edin Džeko sjajno koristi odličan pas Pellegrinija i postiže fantastičan pogodak za izjendačenje.

Pet minuta prije kraja utakmice Edin Džeko se ponovo upisao u strijelce čime je preokrenuo rezultat na 2:1 i Romi obezbjedio nova tri boda.

Asistenciju za drugi Džekin gol upisao je Bryan Cristante.

Ovo je bio 14-ti pogodak Edina Džeke u sezoni uz još tri kada su u pitanju Evropska takmičenja.

Inače, ovo je Džeki bio 104. pogodak u dresu Rome te se nalazi šestom mjestu na listi najboljih strijelaca kluba svih vremena.

Džeko se večeras izjednačio sa legendarnim Pedrom Manfredinijem petoplasiranim najboljim strijelcem Vučice svih vremena.

Još jedan velikan Rodolfo Volk sa 106 pogodaka na dostižnom četvrtom mjestu. (Tuzanski.ba)