Nedjelja, 5. Maja 2024.

Edin Džeko perfektno govori italijanski, češki, njemački, engleski… (VIDEO)

U susretu petog kola talijanske Serie A, Roma je na Olimpicu dočekala Crotone i savladala ga s 4:0.

Dva pogotka za Rimljane postigao je naš Edin Džeko i to u razmaku od svega devet minuta. Prvo je na asistenciju Tottija u 48. minuti sjajno lobovao gostujućeg golmana Cordaza, da bi potom u 57. rutinski pospremio u mrežu pas Salaha. Time je došao do učinka od četiri pogotka na pet ovosezonskih nastupa.

Edin je nakon utakmice dao izjavu za medije na besprijekornom italijanskom jeziku, od ranije je poznate da Edin pored engleskog aktivno govori i češki, te njemački jezik.

Prvi intervju u dresu Rome, Edin je dao 12.08.2015. godine na engleskom jeziku, a svega godinu dana kasnije već perfektno govori italijanski: