Četvrtak, 9. Maja 2024.

Džeko sa Fenerom deklasiran u Danskoj, Nordsjaelland postigao šest pogodaka

Danski Nordsjaelland je u duelu petog kola grupe H Konf. lige deklasirao Fenerbahce sa čak 6:1.

Edin Džeko (37) je počeo meč na klupi Fenera, a Nordsjaelland je poveo u 21. minuti golom Heya.

Četiri minute kasnije Svensson zabija za 2:0, da bi Batshuayi u 44. minuti smanjio rezultat na 2:1.

Nygren je u 55. minuti postigao treći gol za domaći tim, a Džeko je na teren ušao u 62. minuti. Ipak, ni ulazak Dijamanta na teren nije pomogao ekipi iz Istanbula.

Momčad Nordsjaellanda je do kraja zabila još tri gola i stigla do ubjedljivog trijumfa.

Prvo je Rasmussen u 66. minuti pogodio za 4:1, a Nygren je u 75. i 84. minuti dva puta zatresao mrežu golmana Fenera za konačnih 6:1.

Nordsjaelland je lider u grupi sa 10 bodova, a Fener je drugi sa bodom manje.