Druga uzastopna pobjeda: Sloboda savladala Radnik u Bijeljini

Fudbaleri Slobode u okviru 28. kola Premijer lige BiH u Biljeljini savladali su ekipu Radnika rezultatom 2:1.

Crveno crni su do pobjede došli nakon preokreta jer su domaćini nakon prvog poluvremena imali prednsot od 1:0.

U 22. minuti Radnik je poveo preko Jelića koji sa svega par metara matira golmana Slobode nakon ubačaja Motike koji je uradio veći dio posla toj akciji.

• U drugom poluvremenu Sloboda je zaigrala dosta bolje i brzo su stigli do poravnanja rezultata.

Said Husejinović je u 56. minuti pao u kaznenom prostoru Radnika, a sudija Musa pokazao na 11 metara.

Bilobrk je odbranio udarac Dž. Beganovića ali je penal ponovljen zato što je golman Radnika prije vremena napustio crtu gola.

Beganović je iz drugog pokušaja bio precizan za poravnanje rezultata 1:1.

U 69. minuti fudbaleri Slobode dolaze do preokreta kada je Balić odličnim volej udarcem zakucao loptu u mrežu Bilobrka.

Do kraja utakmice Radnik je vršio pritisak na goste pokušavajući doći do boda u ovom susretu ali zadnja linija Slobode dobro se držala do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Pobjedom u današnjem susretu Sloboda je skoro pa obezbijedila opstanak u društvu najboljih. (Tuzlanski.ba)