Druga pobjeda Čilea na Copi: Sada su lideri grupe

Copa America nastavljena je sinoć utakmicom 2. kola “Grupe C” između Ekvadora i Čilea. Rezultat je na kraju bio 1:2 za Čileance.

Fuenzalida je za Čile pogodio u 8. minuti, međutim Ekvador je izjednačio u 26. preko Valencije iz penala. Pobjedu Čileancima donio je Sanchez u drugom poluvremenu, tačnije u 51. minuti.

Čile je ovom pobjedom osigurao plasman dalje i trenutno drži vodeću poziciji u “Grupi C” sa 6 bodova. Urugvaj je drugi sa 4, Japan treći sa 1, a Ekvador je posljednji bez bodova.

Večeras su na programu susreti trećeg gola “Grupe A”. Od 21 sat sastaju se: Bolivija – Venezuela i Peru – Brazil. (Tuzlanski.ba)