Dominantni i bez Ronalda: Portugal u 1. kolu Lige nacija pregazio Hrvatsku

Portugal je odlično otvorio drugu sezonu Lige nacija pobijedivši reprezentaciju Hrvatske u Portu sa 4:1.

Iako oslabljeni neigranjem Cristiana Ronalda, evropski prvaci su u potpunosti nadigrali svjetske viceprvake i nanijeli im težak poraz na otvaranju Lige nacija.

Domaći su do prednosti došli u 41. minuti. Joao Cancelo je šutirao sa 20-ak metara i pogodio rašlje gola Dominika Livakovića za 1:0.

Portugalci su u prvom poluvremenu uputili 15 udaraca, a Hrvati samo jedan, što dovoljno govori koliko su gosti loše odigrali prvi dio utakmice.

Ni u drugom nije bilo mnogo drugačije. Diogo Jota je nakon polukontre u 58. minuti savladao Livakovića za 2:0 i tu se u potpunosti raspala igra Hrvatske.

U 70. minuti Joao Felix je postigao novi gol za visokih 3:0.

U sudijskoj nadoknadi vidjeli smo još dva gola.

Najprije, Bruno Petković je u 91. minuti smanjio na 3:1, a konačan rezultat utakmice (4:1) postavio je Silva u 95. minuti.