Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Domagoj Vida golom u 100. minuti izbacio Dinamo iz Lige prvaka

Dinamo, za koji nastupaju naši Luka Menalo (27), Petar Sučić (19) i Anes Krdžalić (18), nije se plasirao u play off Lige prvaka.

Ekipa Dinama je u prvom duelu poražena na svom terenu od AEK-a sa 1:2, a večeras je u šokantnom revanšu u Grčkoj odigrala 2:2.

Dinamo je poveo u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena golom Šutala, da bi Ljubičić u 65. minuti udvostručio prednost.

Aktuelni šampion Hrvatske je imao plasman u play off sve do 92. minute, a onda je Araujo smanjio na 1:2.

I kada su svi očekivali kraj utakmice i produžetke, glavni sudija je nakon intervencije VAR-a svirao penal za AEK.

Golman Dinama Livaković odbranio je u 10. minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena penal Garciji, ali Domagoj Vida je natrčao na odbijenu loptu, matirao Livakovića i odveo AEK u play off.

Zanimljivo da je Vida u svojoj karijeri nosio dres Dinama.

Sučić nije ulazio u igru u večerašnjem revanšu, dok Menala i Krdžalića nije bilo u rosteru.

AEK će u play offu igrati protiv Antwerpa, dok će Dinamo u play offu za plasman u grupe Evropa Lige odmjeriti snage sa Spartom iz Praga.