Crvena Furija ne dopušta iznenađenja: Španci razbili Kostariku sa 7:0!

Selekcija Španije je u meču prvog kola grupe E Svjetskog prvenstva u Kataru deklasirala Kostariku rezultatom 7:0.

Španija je povela već u 11. minuti, a strijelac je bio Olmo.

Vezano | Djelić atmosfere sa tribina: Navijači Kostarike i Španije položili ispit

Desetak minuta kasnije Asensio zabija za 2:0, da bi Feran Torres u 31. minuti iz penala povisio prednost na 3:0.

• Reprezentacija Španije je i u nastavku dominirala te postigla još četiri gola

Strijelci su bili Torres u 54., zatim Gavi u 74., Soler u 90. te Morata u 92. minuti utakmice.

Zanimljivo da Kostarika nije imala nijedan šut prema golu Španije.

Španci su prvi nakon prvog kola sa tri boda, dok isti broj bodova na drugoj poziciji ima Japan koji je danas senzacionalno savladao Njemačku sa 2:1.