Čelik senzacionalno izbacio Sarajevo iz Kupa BiH

Veliku senzaciju priredili su fudbaleri trećeligaša Čelika, koji su u 1/16 finala Kupa BiH nakon penala (5:4) izbacili favorizirano Sarajevo.

Regularnih 90 minuta igre pred oko 7.000 gledalaca u Zenici okončano je rezultatom 1:1, da bi domaći bili uspješniji u izvođenju penala i stigli do velikog uspjeha.

Sarajevo je povelo u 35. minuti fantastičnim golom Čatakovića.

Domaći su u 48. minuti zabili gol, ali je glavni sudija opravdano dosudio ofsajd poziciju.

Nekoliko minuta kasnije Mulahusejnović je propustio veliku šansu za Sarajevu, dok je Čelik pogodio prečku.

Čataković je u 58. minuti pogodio stativu, a Čelik do poravnanja stiže u 58. minuti preko Durmiša iz penala.

Ekipa Sarajeva je u 67. minuti mogla do novog vodstva, ali udarac Trake zaustavila je prečka.

Do kraja susreta golova nije bilo, a igrači Čelika su bolje izvodili penale i prošli u osminu finala.

Podsjećanja radi, Čelik je član trećeg ranga bh. fudbala i trenutno je trećeplasirani u Drugoj ligi FBiH – Centar.