Subota, 4. Maja 2024.

Bratstvo nanijelo treći prvenstveni poraz Slobodi

U okviru 13. kola Prve lige FBiH u Gračanici su se sastali NK Bratstvo Gračanica i FK Sloboda Tuzla. Domaći tim je slavio pobjedu rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu zabilježeno je nekoliko prilika na obje strane ali mreže su mirovale prvih 45 minuta susreta.

Drugo poluvrijeme je krenulo dosta intezivnije, što se za domaći tim isplatilo već u 51. minuti susreta. Poturalić pogađa za 1:0, što je izazvalo erupciju oduševljenja na tribinama.

U 59. minuti nakon prekršaja nad Husejinovićem sudija pokazuje na bijelu tačku, uslijedili su protesti domaćih koji su smatrali da je najstrožiji udarac prestrogo dosuđen, sudija nije promijenio odluku. Kapiten Slobode pogađa za izjednačenje rezultata 1:1.

U 79. minuti susreta, domaći tim dolazi u vodstvo. Strijelac za veliko slavlje domaćin navijača  bio je De Cravalho.

Fudbaleri Slobode u 14. kolu na Tušnju dočekuju ekipu TOŠKA iz Tešnja, ekipa Bratstva gostuje u Bihaću kod ekipe Jedinstva.