Aston Villa se vratila u Premier ligu Engleske i zaradila pravo bogatstvo

Nakon tri sezone provedene u Championshipu, drugom razredu engleske nogometne piramide, Aston Villa se vraća  u Premiership. Aston Villa je promociju izborila pobjedom nad Derby Countyjem 2:1 u finalu doigravanja na Wembleyju.

Ekipa iz Birminghama povela je preko Anwara El Ghazija u 44. minuti, a na 2:0 povisio je John McGinn u 59. Jack Marriott pogotkom u 81. minuti probudio je nade Derbyjevih navijača, no “ovnovi” u preostalom vremenu nisu uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka i produžetaka.

Finale doigravanja Championshipa smatra se utakmicom s najvećim ulogom u svijetu nogometa. Procjenjuje se da će Aston Villa u sljedećoj sezoni od televizijskih prava i sponzorskih ugovora zaraditi minimalno 200 miliona eura.

Direktnu promociju iz Championshipa ranije su izborili Norwich City i Sheffield United, a društvo najboljih napuštaju Cardiff City, Fulham i Huddersfield Town. (Fena)