Ponedjeljak, 17. Juna 2024.

Armin Gigović osvojio prvenstvo Danske

Novi bh. reprezentativac Armin Gigović je sa Midtjyllandom osvojio titulu u Danskoj i to nakon prave drame.

Njegov klub je uoči zadnjeg kola imao 62 boda i zauzimao drugo mjesto, a prvoplasirani Brondby je imao isti broj bodova uz bolju gol razliku.

Midtjylland je večeras u zadnjem kolu danske Superlige odigrao 3:3 protiv Silkeborga na svom terenu, ali je postao šampion zahvaljujući domaćem porazu Brondbyja od Aarhusa sa 2:3.

Gigović večeras nije ulazio u igru u timu Midtjylanda, a golove za njegovu momčad zabili su Franculinho (47. minuta), Brynhildsen (49. minuta) i Simsir (53. minuta).

Strijelci za goste bili su Adamsen (13. minuta), Sorensen (26. minuta, autogol) te McCowatt (82. minuta).

Inače, Gigović je ove sezone odigrao ukupno 35 utakmica u svim takmičenjima, zabio jedan gol i tri puta asistirao.

Podsjetimo, Armin je igrač Rostova, ali je do kraja juna ove godine na posudbi u Midtjyllandu.

Još uvijek nije poznato da li će naš veznjak u narednoj sezoni igrati za novog šampiona Danske ili će preći u neki drugi klub.