Argentina osvojila prvo mjesto u grupi, dalje ide i Poljska

Selekcije Argentine i Poljske plasirale su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Reprezentacija Argentine je večeras u meču zadnjeg kola grupe C Mundijala u Kataru savladala Poljsku sa 2:0 i osvojila prvo mjesto u grupi, ali dalje ide i Poljska kao druga jer je imala bolju gol razliku od Meksika (oba tima osvojila isti broj bodova).

Argentinci su u večerašnjem susretu mogli povesti u 39. minuti, ali Szczesny je sjajno odbranio penal Messiju.

Ipak, Argentina dolazi do vodstva u 46. minuti, a strijelac gola bio je Mac Allister. Selekcija Argentine je nastavila dominirati i u 67. minuti utakmice Alvarez majstorski zabija za konačnih 2:0.

Meksiko je u drugoj utakmici ove grupe pobijedio Saudijsku Arabiju sa 2:1.

• U prvom poluvremenu golova nije bilo, da bi Meksikanci u 47. minuti poveli preko Martina.

Pet minuta kasnije Meksiko je imao dva gola prednosti zahvaljujući spektakularnom golu Chaveza.

Konačnih 2:1 postavlja Al Dawsari u 95. minuti utakmice.

Argentina je na kraju imala šest bodova, Poljska (gol razlika 2:2) i Meksiko (gol razlika 2:3) po četiri, dok je Saudijska Arabija zauzela zadnju poziciju sa tri boda.

Messi i saigrači će u osmini finala igrati protiv Australije, a Poljska će odmjeriti snage sa Francuskom.