Aba 2 liga: Košarkaši OKK Slobode tijesno poraženi u Beogradu od Dynamica

Domaći teren očito je velika prednost u ABA ligi 2. Dynamic VIP PAY nastavio je savršenom serijom u Beogradu pobijedivši OKK Slobodu u 7. kolu rezultatom 87:83.

Košarkaši Slobode propustili su odličnu priliku da zabilježe prvu gostujuću pobjedu. Nakon prvih 10 minuta bilo je 20:20. nešto bolje igra u drugom periodu rezultirala je minimalnim vodstvom Pandžinih košarkaša od 47:45.

Ipak, domaći košarkaši igraju znatno bolje i treći period u potpunosti dominiraju (28:16). Većim dijelom četvrte dionice Sloboda je igrala puno bolje u 37. minuti igre primakla se na koš zaostatka, 77:79. Serijom 5:0, Dynamic povećava na 84:77. U samom finišu Tuzlaci nisu uspjeli napraviti preokret i pobjeda je pripada Dynamicu rezultatom 87:83.

Najefikaniji kod Dynamica bio je Pašajlić sa 18, Beslać 14 i Akay 10 poena. U redovima Slobode Tomašević je ubacio 22, Čampara je dodao 18, Janjić 14 i Gegić 11 poena.

Dynamic VIP PAY sada ima ukupni skor 3-4, dok je Sloboda na 2-5. (Foto: ABA2 - Nikola Milinković | Tuzlanski.ba)