Džumhur u finalu kvalifikacija Wimbledona: Još jedna pobjeda dijeli Sarajliju od glavnog žrijeba grand slama

Damir Džumhur savladao je Nicka Hardta 2:1 (6:4; 3:6; 6:1) po setovima u polufinalu kvalifikacija za Wimbledon.

Prvi set trajao je 39 minuta, a najbolji bh. teniser odmah je napravio brejk u prvom gemu seta.

Sarajlija je zatim u šetom gemu prvog seta izgubio svoj servis, ali je uzvratio već u narednom i ribrejkom vratio jedan brejk prednosti. Servirao je do kraja prvog seta bez problema 109. teniser svijeta i poveo 1:0 u setovima (6:4).

I drugi set počeo je brejkom za Bosanca, ali je teniser iz Dominikanske Republike brejkovima u šestom i osmom gemu vratio se u meč i izjednačio na 1:1 u setovima (3:6).

Rutiniski za 30 minuta Damir Džumhur dobio je treći set, uz dva brejka i siguran servis te zakazao finale kvalifikacije Wimbledona.

Protivnik Džumhuru biće Alejandro Moro Canas iz Španije od sutra ne prije 12 sati, koji je 80 mjesta lošije rangiran od Džumhura i nalazi se na 189. poziciji ATP liste.