Završeno drugo pretkolo Lige prvaka: Dinamo Zagreb ide dalje, FK Sarajevo se vraća kući

Nakon večerašnjih uzvratnih utakmica drugog pretkola u treće pretkolo Lige prvaka prošli su Astana, Dinamo Zagreb, Steaua, Videoton, Bate, Qarabag, Lech Poznan i Celtic, javlja Anadolu Agency.

Zagrebački Dinamo je očekivano i bez mnogo problema savladao CS Fola Esch sa ubjedljivih 0:3. Golove su postigli Marko Pjaca u 29. i 40. minuti te Marko Rog u 75. minuti.

Slovenački Maribor izgubio je od Astane rezultatom 3:1. Gol za Maribor uspio je postići Aleksandar Rajčević, dok su za Astanu pogotke zabilježili Baurzhan Dzholchiyev, Roger Canas i Patrick Twumasi.

FK Sarajevo je u Poljskoj izgubilo od Lecha rezultatom 1:0. Pogodak za Lech zabilježio je Barry Douglas već početkom susreta. FK Sarajevo do kraja utakmice nije ozbiljnije ugrozilo mrežu domaćina.

Večerašnji susret Steaua Bucurestia i Trenicina okončan je sa 2:3, Videoton i TNS su igrali sa po jednim golom u obje mreže, Dundalk i BATE Borisov su susret okončali bez golova, a Stjarnan je poražen od Celtica sa 1:4.