Sa tri gola na susretu Džeko se izjednačio na vrhu liste strijelaca sa Icardijem

Edin Džeko postigao je postigao nova dva pogodka za svoj Fenerbahče, ovoga puta na gostovanju Pendiksporu u 10. kolu turske Superlige.

Fener nastavlja sa sjajnim partijama, a Edin Džeko sa novim golovima.

Danas je postigao nova dva gola za svoj klub. Džeko je pogodio u 63. minuti nakon dodavanja Sebastiana Szymanszkog u 63. minuti utakmice za 0:3, a potom u 77. minuti na asistenciju Kadioglua i svoj drugi a četvrti pogodak na susretu. U 87. minuti na novu asistenciju Kadioglula, Edin sjajno šutira uz prvu stativu i postiže treći pogodak na susretu za ukupnih i konačnih 5:0.

To je za našeg reprezentativca već deseti pogodak turskoj Superligi, što je dovoljno da se izjednači na prvom mjestu liste strijelaca skupa sa Maurom Icardijem.

Uz to, Džeko ima i dvije asistencije u Superligi ove sezone. Fenerbahče će do sada u turskoj ligi ima maksimalni učinak.