Mnogi timovi u procesu su priprema za novu sezonu, Zmajevi za sada pokazuju da je forma u uzlaznoj putanji.

Hadžikdunić, Dedić i Tabaković pogađali za svoje timove

HSV je u prijateljskom duelu pobijedio Nantes sa 4:2, a naš Dennis Hadžikadunić (26) je zabio gol za pobjednički tim.

Susret se igrao dva puta po 60 minuta, a Hadžikadunić je igrao za HSV u drugom dijelu. Naš stoper je zatresao mrežu u 82. minuti za njemački tim. Bio je ovo drugi gol Dennisa na pripremama pred start nove sezone.

Salzburg u prijateljskom susretu deklasirao ekipu Sheffield Wednesday sa 4:0, a naš Amar Dedić (22) je zabio vodeći gol za austrijski tim. Igrala se 11. minuta kada je Amar zatresao mrežu protivničkog golmana.

Bio je ovo prvi pogodak za našeg desnog beka na pripremama, a asistirao je tri puta.

Hertha je u prijateljskoj utakmici pobijedila nizozemski NEC sa 1:0, a pobjedonosni gol za njemački tim zabio je naš Haris Tabaković (30). Susret se igrao četiri puta po 30 minuta, a Tabaković je na terenu proveo prvih 60 minuta igre.

Haris je u 16. minuti pogodio za Herthu i ispostaviće se donio trijumf svom timu.