PAOK je večeras u Solunu u prvom susretu drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka savladao bh. prvaka Borca rezultatom 3:2.

Borac izgubio od PAOK-a ali ima aktivan rezultat pred revanš

PAOK je poveo u 17. minuti golom Koulierakisa.

Ipak, četiri minute kasnije Herera je iz penala poravnao na 1:1.

Prethodno je došlo do nesporazuma između golmana PAOK-a Kotarskog i Koulierakisa, a stoper grčkog tima je igrao rukom.

Sudija je nakon intervencije iz VAR sobe pogledao snimak te opravdano dosudio penal za šampiona BiH.

PAOK do novog gola stiže u 39. minuti, a ponovo je mrežu golmana Borca zatresao Koulierakis.

Borac se nije predavao i u trećoj minuti sudijske nadoknadne drugi put dolazi do poravnanja. Strijelac gola za Banjalučane bio je Kulašin.

Grčki tim je u 51. minuti treći put poveo u večerašnjem dvoboju, a gol je zabio Ekong.

Revanš utakmica igra se 31. jula u Banjoj Luci gdje će Borac imati šansu da se plasira u narednu rundu.

Pobjednik dvomeča u narednoj rundi igra protiv pobjednika duela Malmo – Klaksvik.

Poraženi će svoj evropski put nastaviti u trećem pretkolu kvalifikacija za Evropa Ligu, a protivnik će biti poraženi iz dvoboja Malmo – Klaksvik.