Ubjedljiva pobjeda: Pogledajte golove kojima je U19 BiH savladala Litvaniju (VIDEO)

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine uspješno je otvorila kvalfiikacije za EP, nakon što je u meču prvog kola grupe 5 kvalifikacionog turnira savladala Litvaniju (domaćin turnira) rezultatom 3:0.

Izabranici Tonija Karačića opravdali su ulogu favorita i bez većih problema došli do tri boda.

Bh. juniori su poveli u 22. minuti, kada je Denis Žerić majstorski pogodio za 1:0. Mato Stanić je u 39. minuti sjajno centrirao iz slobodnog udarca, a Toni Nikić rutinski matirao golmana Litvanije za 2:0. Konačnih 3:0 za BiH postavio je Ermedin Demirović iz penala u 82. minuti meča.

Pored tri postignuta gola, naši najbolji juniori su dominirali tokom cijelog meča i imali još nekoliko izglednih prilika.

U drugoj utakmici naše grupe, Austrija je sa 4:1 pobijedila Azerbejdžan. Naredni meč bh. juniori igraju protiv Azerbejdžana u četvrtak (6. oktobra).