Petak, 26. Aprila 2024.

Zgrozili svijet: Rumuni bez imalo osjećaja izviždali minutu šutnje za malenu Xanu

Kvalifikacijski susret Španije i Rumunije obilježio je ružan događaj prije početka susreta. Dok su igrači na centru terena odavali počast preminuloj djevojčici, nekolicina ‘pametnih’ je odlučila zviždati…

Španija e u četvrtak navečer slavila na gostovanju u Rumuniji 2-1 u 4. kolu kvalifikacija za Evopsko prvenstvo 2020. godine.

‘Furiju’ je spasio Kepa Arrizabalaga, vratar Chelseaja, kada je u posljednjim trenucima susreta odličnim intervjencijama sačuvao mrežu gostiju. Uprkos pozitivnom rezultatu na semaforu, ružan incident s početka utakmice.

Naime, tokom minute šutnje za preminulu kćerku španskog selektora Luisa Enriquea dio rumunskih navijača nastavio je pjevati, a neki su čak zviždali i bacali petarde na teren, izvjestio je španski Eurosport.

Podsjetimo, prije nekoliko dana Luisova kći Xana (9) izgubila je tešku bitku s rakom kostiju. Rumunska klupa bila je vidno uznemirena i osramoćena, a kako je bilo Špancima, možemo samo zamišljati.

Video možete pogledati OVDJE. (24sata.hr)