Ponedjeljak, 6. Maja 2024.

Juniori Slobode izbacili Borac i zakazali novo finale kupa sa Sarajevom

Repriza prošlosezonskog finala Kupa Bosne i Hercegovine za juniore.

Juniori Slobode i Sarajeva ponovo će odmjeriti snage u finalu omladinskog Kupa BiH, nakon što su danas u polufinalnim utakmicama savladali Borac, odnosno Zvijezdu 09.

Sloboda je remizirala sa Borcem rezultatom 1:1, a onda je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca slavila sa 4:2.

Gosti su vodili golom Pavla Đajića od treće minute, a Jakub Vilakić je donio Slobodi poravnanje u 67. minuti. Ajdin Beganović, Jakub Vilakić, Salim Hadžić i Amar Omerčević postigli su golove za Slobodu, dok su za Borac precizni bili Nemanja Ćetojević i Damjan Sokolić. Penale su za goste promašili Nedim Keranović i Mirko Đaković.

Sarajevo je imalo mnogo lakši posao i sa 3:0 je savladalo Zvijezdu 09, a pogotke su postigli Bakir Koso u 28. minuti, Bakir Nurković u 58. minuti i Seid Pramenković u 88. minuti.