Tunis remizirao protiv favorizirane Danske

Selekcije Danske i Tunisa odigrale su 0:0 u meču prvog kola grupe D Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Danci su uoči ovog susreta bili favoriti, ali borbeni Tunižani su odlično odigrali i osvojili veliki bod.

Selekcija Tunisa je u prvom poluvremenu i postigla gol preko Jebalija u 24. minuti, ali je dosuđena ofsajd pozicija.

Danska je u 71. minuti mogla doći do gola i trijumfa, međutim Cornelius je pogodio stativu.

U drugoj utakmici ove grupe večras od 20,00 sati sastaju se Francuska i Australija.

Reprezentacija Danske će u drugom kolu igrati protiv Francuske, dok će Tunis odmjeriti snage sa Australijom. (Foto: Anadolija)