Torres od junaka do tragičara, Suarez za preokret Barcelone, Bayern slavio mininalno (VIDEO)

Fernando Torres utišao je Camp Nou u 25. minuti, ali je deset minuta kasnije zbog dva žuta kartona morao u svlačionicu. I tu je sve bilo gotovo…

Barcelona je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka sa 2:1 savladala Atletico Madrid, time napravila veliki korak prema plasmanu u polufinale. Gosti su se na Camp Nouu predstavili u kvalitetnom izdanju, čak poveli preko Fernanda Torresa u 25. minuti, a onda deset minuta kasnije ostali s igračem manje. Drugi žuti karton zaradio je baš Torres, time je utakmica postala – jednosmjerna ulica…

Domaća ekipa stegnula obruč oko kaznenog prostora Atletica, kontinuirano napadala, a preko Suareza i – zabijala. Urugvajski napadač prvo je u 63. minuti izjednačio, pa u 74. minuti zabio za pobjedu Barcelone.

Bayern je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka na Allianz Areni s minimalnih 1:0 pobijedio Benficu. Nije to bila predstava za pamćenje Bavaraca koji u drugom poluvremenu nisu odigrali gotovo ništa. Bavarci nisu mogli zamisliti bolji početak od vodstva već u 2. minuti. Ubacio je Bernat s lijeve strane, a glavom je mrežu gostiju pogodio Vidal .

Domaćin je imao potpuno dominaciju, ali se rezultat do kraja nije mijenjao. (Tuzlanski.ba)