Sumnjiva situacija na Tušnju: Sloboda tražila penal, Bandić odmahnuo rukom

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su sinoć u Tuzli ekipu Slobode sa 2:1, u prvoj utakmici šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je tako lideru na tabeli Slobodi nanijelo prvi poraz u sezoni te upisalo treću pobjedu u gostima, a ukupno četvrtu kojom se probilo ka vrhu tabele.

Gosti su poveli u 15. minuti golom Bodula, a na 2:0 povisio je Ramić u 47. minuti. Pogodak za Slobodu postigao je Beganović u sudijskoj nadoknadi.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Sloboda je tražila penal, a Antoni Bandić je samo odmahnuo rukom.

Igrao se prvi minut sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Numana Kurdića pogodila lopta, a igrači Slobode tražili jedanaesterac. Antoni Bandić se nalazio blizu te situaciju, ali nije pokazao na bijelu tačku.