Subota, 27. Aprila 2024.

Slovenija u Ljubljani pobijedila Portugal, Peljto pokazao autoritet

Slovenija je večeras u Ljubljani u prijateljskom meču pobijedila favorizirani Portugal rezultatom 2:0.

Naš Irfan Peljto je i večeras sudio veoma dobro te još jednom pokazao zbog čega je najbolji bh. sudija.

Peljto se u 24. minuti našao u centru pažnje. Najbolji igrač Portugala Cristiano Ronaldo tražio je prekršaj nakon duela sa jednim igračem Slovenije, ali Peljto se nije oglasio.

Uslijedio je razgovor Cristiana Ronalda i Peljte, a Portugalac je pokazao našem arbitru gdje je dobio udarac.

Po završetku prvog poluvremena Peljto i Cristiano Ronaldo su razmijenili nekoliko rečenica kada su krenuli prema svlačionici.

Slovenci su poveli u 72. minuti, a strijelac je bio Gnezda-Čerin.

Zanimljivo da je Portugal tek u 79. minuti uputio prvi šut u okvir gola golmana Oblaka.

Minutu kasnije gosti su tražili penal, a Peljto i njegov pomoćnik se nisu oglasili. Uslijedila je kontra Slovenije, a Elšnik je zabio sjajan gol za konačnih 2:0.