Subota, 27. Aprila 2024.

Sloboda poražena na Tušnju: Golom Dilavera Čelik slavio prvu gostujuću pobjedu u sezoni (FOTO)

Danas su fudbaleri Slobode na svom terenu odigrali susret 23. kola Premijer lige BiH protiv zeničkog Čelika koji je zasluženo slavio pobjedu minimalnim rezultatom 1:0.

Prije samog početka susreta navijači Slobode su pokazali svoju novu parolu. Poruka ‘Fukara’ je ponovo upućena prvom čovjeku Slobode Senadu Mujkanoviću.

Fudbaleri Slobode bolje su otvorili susret, imali incijativu na terenu, stvarali pritisak, izvodili kornere ali konkretnih prilika nije bilo.

Prvu priliku u 5. minuti imao je Salihović ali lopta nakon njegovog udarca glavom odlazi preko gola.

U 19. minuti Haris Dilaver je nakon kontra napada doveo Čelik u vodstvo.

Najveću priliku fudbaleri Slobode imali su u 32. minuti kada je Husejinović uposlio Beganovića koji šalje loptu preko gola.

Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 0:0.

Zeničani su se u nastavku sjajno branili. Šansu za novi gol  60. minuti imao je Jurina koji se našao pred golom, ali je promašio dobru šansu.

Sloboda tek u 69. minuti stvara dobru priliku. Rezervista Antonio Vidović je iz teške pozicije pogodio stativu.

Fudbaleri Slobode imali su dosta opasnih napada, ali problem završnice je bio evidentan.

Do kraja se Čelik uspio odbraniti. Ostalo je 0:1 i Čelik je nastavio seriju dobrih rezultata. Ovo je Zeničanima prvi gostujući trijumf u sezoni. (Tuzlanski.ba)