Subota, 27. Aprila 2024.

Pogledajte urnebesni penal u Crnoj Gori dosuđen u 93. minuti kod rezultata 2:2

Pretposljednje kolo crnogorskog prvenstva obilježio je nevjerovatan penal dosuđen na utakmice između Podgorice i Iskre iz Danilovgrada.

Podgorica je penal dobila za pobjedu u 93. minuti čime je pobjegla s dna prvenstvene tabele i osigurala bitna tri boda u borbi za ostanak u elitnom rangu takmičenja.

Iskra je prvobitno s dva brza gola u 2. i 23. minuti šokirala Podgoricu kojoj je uoči utakmice pobjeda bila imperativ.

Međutim, domaći su se uspjeli vratiti u samo dvije minute golovima u 31. te 33. minuti, a nevjerovatna scena se odvila na samom kraju susreta kojeg je pratilo svega 200 gledatelja.

Domaći nogometaš pao je u šesnaestercu spotaknuvši se o zrak budući da mu je protivnički igrač iz Iskre oduzeo loptu bez prekršaja. Ipak, glavni sudija Pajović momentalno je pokazao na bijelu tačku što su domaći iskoristili i došli do pobjede rezultatom 3:2.

Vrijedi istaći da je prethodno zbog drugog žutog kartona isključen strijelac drugog gola Iskre.