Subota, 27. Aprila 2024.

Oporavljeni Višća zabio fantastičan gol iz slobodnjaka i asistirao u pobjedi Trabzona

Edin Višća (33) se oporavio od povrede, zaigrao nakon više od dva mjeseca pauze za Trabzon i donio trijumf svom timu.

Trabzon je u utakmici 25. kola turske Superlige savaldao Adanu rezultatom 4:1, a junak je bio Višća sa golom i asistencijom.

Yazici je u devetoj minuti doveo Trabzon u prednost, da bi gosti u 22. minuti ostali sa igračem manje nakon što je Belhanda zaradio direktan crveni karton.

Ipak, Adana je uspjela izjednačiti na 1:1 u 45. minuti preko Ndiayea.

Višća je na teren ušao u 77. minuti, a minutu kasnije Victor Hugo pogađa za 2:1 poslije asistencije našeg ofanzivca.

Edin je u 81. minuti fantastično pogodio iz slobodnjaka i povećao prednost na 3:1.

Bio je ovo prvi gol Višće u tekućoj sezoni u petoj odigranoj utakmici.

Konačnih 4:1 postavlja Bozok u 94. minuti.

Trabzon je trenutno peti sa 41 bodom, dok je Adana četvrta sa bodom više.