Nedjelja, 19. Maja 2024.

Nakon čudesnog preokreta Real savladao Bayern i izborio finale Lige prvaka!

Revanš utakmica polufinala Lige prvaka između Reala i Bayerna odigrana je večeras na stadionu Santiago Bernabeu, nakon prekoreta Real je slavio sa 2:1 i zakazao finale Lige prvaka sa Borussijom Dortmund.

Nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu uprkos nekoliko dobrih šansi.

Šanse su se redale u drugom poluvremenu ali mreže su mirovale do 68. mnute kada je Bayern poveo sa 1:0, a strijelac je bio Davies!

Bila je to brza kontra Bayerna, Kane je našao Daviesa na lijevoj strani, a Kanađanin je udario loptu i fenomenalno pogodio suprotni ugao Luninova gola.

• Kada su svi navijači Madrida pomislili da će ostati bez finala Real je izjednačio. a strijelac je u 88. minuti bio Joselu! Neuer je loše reagovao na udarac Viniciusa, a lopta se odbila direktno u noge Joselua za 1:1.

I dok su navijači zadovoljno trljali ruke zbog izborenog produžetka novi pozitivan šok.

U drugoj minuti sudjske nadoknade Real je preokrenuo, a strijelac je ponovo Joselu! Rudiger je ubacio s lijeve strane, a Joselu je bio sam i zakucao je loptu u mrežu. Iako je VAR pregledavao gol zbog mogućeg ofsajda, na kraju je on priznat.