Subota, 27. Aprila 2024.

Maestralno izdanje Edina Džeke: Hat-trick dijamanta u Ligi prvaka! (VIDEO)

Roma u drugom kolu Lige prvaka slavila je ubjedljivu pobjedu protiv Plzena od 5:0, strijelac tri pogotka za Vučicu bio je Edin Džeko.

Nakon što je pogodio već u 3. minuti na asistenciju Kolarova, Dijamant je pet minuta prije kraja prvog poluvremena postigao i drugi pogodak. C. Under je ubacio sa lijeve strane, Džeko je maestralno primio loptu na prsa, a potom je iz voleja zakucao pod prečku gola Kozačika. Rezultatom 2:0 završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu gol za visoko vodstvo od 3:0 postigao je C. Under u 64. minuti susreta nakon sjajne asistencije Pellegrinija. U 73. minuti na 4:0 povistio je Kluivert.

U nadoknadi vremena “dijamant” je iskoristio ubačaj iz kornera i postigao svoj treći pogodak na utakmici i gol za konačnih 5:0 i visoku pobjedu Rome u drugom kolu grupne faze Lige prvaka. (Tuzlanski.ba)