Liga prvaka: Tottenham savladao Manchester City, Liverpool siguran protiv Porta (VIDEO)

Večeras su odigrane dvije prve utakmice četvrtfinala Lige šampiona. Liverpool stvorio solidnu prednost protiv Porta, dok su u derbiju večerašnjeg programa fudbaleri Tottenhama savladali Manchester City.

Fudbaleri Manchester City-a nakon reakcije VAR-a imali su priliku iz penala da povedu u gostima, najstrožiju kaznu nije iskoristio Sergio Aguero. Njegov udarac je odbranio Hugo Lloris.

U nastavku susreta Tottenham je bio bolji rival, a do vodstva je uspio doći u 78. minuti golom Heung-Min Sona. Domaći su do kraja uspjeli sačuvati minimalnu, ali vrijednu prednost.

• Liverpool je iskoristio prednost domaćeg terena. Na Anfieldu je sa sigurnih 2:0 savladao Porto i stekao sigurnu prednost za revanš. Golove su postigli Naby Keita i Roberto Firmino.

Rezultati prvih utakmica četvrtfinala Lige šampiona: Liverpool – Porto 2:0, Tottenham – Manchester City 1:0.

U srijedu uvečer sastaju se Manchester United – Barcelona i Ajax – Juventus.

Revanš susreti na programu su 16. i 17. aprila. Finale ovosezonskog izdanja Lige šampiona igraće se 1. juna na stadionu Wanda Metropolitano u Madridu. (Tuzlanski.ba)