Petak, 26. Aprila 2024.

Kraljevi na koljenima: Ajax izbacio Real, Evropa će dobiti novog šampiona (VIDEO)

Ajax je u osmini finala Lige prvaka izbacio trostrukog uzastopnog pobjednika ovog takmičenja Real!

Real je slavio u Amsterdamu rezultatom 2:1 i činilo se kako je pitanje plasman u četvrtfinale već riješeno. Ipak, večeras na stadionu “Santiago Bernabeu” Dušan Tadić, Hakim Ziyech i David Neres su mislili drugačije.

Već u 7. minuti Tadić je sjajno uposlio Ziyecha koji izlazi sam na Thibauta Courtoisa, zaobilazi ga i postiže pogodak za 1:0.

Samo 11 minuta kasnije Ajax je stigao do 2:0. Tadić je napravio dar-mar kroz odbranu Kraljeva i asistirao Neresu koji je rutinski matirao golmana Reala.

Tadić je maestralnu partiju krunisao golom u 62. minuti za 3:0.

Marco Asensio je u 70. minuti dao tračak nade Kraljevima, no Lasse Schone je samo dvije minute kasnije postigao golčinu iz slobodnog udarca za 4:1 i završni udarac Kraljevima.

Realova sezona je ovim porazom i definitivno uništena. Kraljevi zaostaju u prvenstvu za Barcelonom 12 bodova, ispali su iz Kupa kralja upravo od Barcelone, a od večeras više ne učestvuju ni u Ligi prvaka porazom od Ajaxa s ukupnih 5:3. (Foto: EPA/EFE)