Juventus doživio novi šokantni poraz

Monza je pobijedila 2:0 kod Juventusa u 20. kolu Serie A i tako napravila drugu senzaciju u ovome kolu. Podsjetimo, u ranijem terminu Sassuolo je pobijedio 5:2 kod prvaka Milana.

Monza je povela golom Patricka Ciurrije u 18. minuti. U 39. minuti Dany Mota zabija za 2:0 gostiju poslije sjajne akcije i asistencije Carlosa Augusta. Monzi je VAR u desetoj minuti poništio gol zbog ofsajda Gianluce Caprarija. Juventus je u drugom poluvremenu bacio sve u napad i imao niz dobrih šansi, no Monzu je sjajnim obranama spašavao vratar Michele Di Gregorio.

Ovim porazom Juventus je pao na 12. mjesto Serie A, a Monza je skočila na 11. poziciju. U sljedećem kolu Juventus gostuje kod Salernitane, a Monza dočekuje Sampdoriju. Monza je kao debitant ove sezone u Serie A dvaput pobijedila Juventus. (Index.hr)