Subota, 27. Aprila 2024.

Inter u velikom derbiju pobijedio Napoli, Džeko utakmicu završio sa zavojem oko glave

Inter je večeras u velikom derbiju 13. kola Serije A savladao Napoli rezultatom 3:2.

Naš reprezentativac Edin Džeko oporavio se od povrede, ali je igrao tek od 62. minute za momčad Intera.

Dijamant zbog povrede nije igrao za BiH protiv Finske i Ukrajine u kvalifikacijama za SP, pa u Interu nisu htjeli rizikovati i trener Inzaghi mu je šansu dao u drugom poluvremenu.

Gosti iz Napulja su poveli u 17. minuti, a gol je zabio Zielinski.

Ipak, osam minuta kasnije Cakhanoglu sa bijele tačke pogađa za 1:1. Inter do preokreta i prednosti stiže u 44. minuti golom Perišića.

Martinez je u 61. minuti povisio vodstvo Intera na 3:1, ali Mertens u 78. minuti smanjuje na 3:2.

Džeko je bio neoprezan, izgubio je jednu loptu na 30-ak metara od svog gola, a belgijski reprezentativac je sjajnim udarcem matirao Handanoviča.

Edin je nakon toga imao žestok sudar sa golmanom gostiju Ospinom, a na kraju su obojica završila meč sa zavojem oko glave.

Momčad Intera je trenutno treća sa 28 bodova, dok je Napoli prvoplasirani sa četiri boda više.